Karavany v první linii – přes sto karavanů pomáhá proti covid-19

-

Policistům, v nemocnicích i v ústavech po celé ČR již v boji proti koronaviru covid-19 pomáhá více než sto obytných vozidel a karavanů. A pomoc zdaleka nekončí.

Akce „Karavany pomáhají v první linii“, která vznikla po prvotním nápadu pražské půjčovny Karavany Česko, a do které se díky koordinaci s Asociací kempování a karavaningu nakonec zapojila celá řada dalších prodejců a půjčoven obytných vozidel z celé České republiky, má větší ohlas, než si kdokoli z jejich aktérů na začátku dokázal představit. Poptávka po vozidlech je vyšší, než kolik jsou firmy schopny zajistit.

V rámci bezplatné dobročinné výpomoci již byla po celé zemi rozmístěna téměř stovka obytných automobilů a karavanů. Většina z nich stojí u nemocnic, kde slouží jako dočasné ubytování pro zdravotnický personál, u něhož je nyní důležité, aby byl v případě potřeby rychle k dispozici na svém pracovišti – zdravotní sestry a další zaměstnanci si tak mohou v soukromí a teple odpočinout, aniž by museli cestovat domů.

Vozy slouží také jako zázemí na venkovních odběrných místech, v domovech pro seniory, v nejrůznějších ústavech či policistům při hlídání uzavřených oblastí.

Vedle půjčoven se do pomoci zapojily i soukromé osoby a rodiny, které nezištně poskytly svůj karavan pro dobrou věc. Za to jim všem patří velké uznání. O zapůjčené karavany se totiž jejich majitelé jezdí pravidelně starat, aby vše bezchybně fungovalo i při používání naprostými laiky.

Nabídka karavanů spustila lavinu

Obytná vozidla začala k tomuto účelu jako první nabízet pražská půjčovna Karavany Česko. První její vozy tak zamířily například do nemocnice Na Bulovce, Vinohradské nemocnice či k odběrnému stanu u Thomayerovy nemocnice. Další vozy směřovaly na Moravu, a to do Domu seniorů v Praskalicích, do brněnské Nemocnice Milosrdných bratří a do nemocnice v Hodoníně, kam svůj soukromý karavan ochotně zapůjčila také rodina Gasnárkova z Ratíškovic.

Celou akci začala za Asociaci kempování a karavaningu koordinovat Klára Hájek Velinská a do pomoci se podařilo postupně zapojit i další půjčovny a prodejce obytných vozidel – společnost Blue Rent, Karavan Centrum HYKRO, Autocentrum BARTH z Pardubického kraje, firmu Vaše půjčovna obytných vozů z Třebíče, půjčovnu 4MYCAMP, firmy Karavan Centrum Beroun či Karavany Zlín.

Díky tomu se mohla pomoc rozjet ve velkém měřítku a postupně se obsáhla téměř celá republika. Několik vozů slouží jako zázemí pro zdravotní sestry na odběrném místě v Benešově. Soukromý karavan slouží v nemocnici v Krnově, kde předvedl úctyhodnou obětavost Zdeněk Hostinský, jenž svůj přívěs vezl na místo ještě v noci. Několik vozů slouží jako zázemí pro zdravotní sestry na odběrném stanovišti v Benešově. Bezmála dvacet karavanů slouží jako ubytování pro personál také v pražském Alzheimer centru či Ústavu sociální péče ve Věži.

Další nové články


Nejčtenější články

První LED žárovky H7 dostaly homologaci – můžete je vyměnit i u staršího auta

Výrobce žárovek Osram získal homologaci pro LED žárovky typu H7 pro potkávací a dálková světla osobních a užitkových automobilů. Jedná se o první homologovanou...

Fiat Ducato – rozměry a hmotnosti variant

Fiat Ducato 30, 33, 35, 36,5 nebo 42,5. L nebo H. Light, Heavy nebo Maxi. Fiat posílá model Ducato do světa, v tolika různých verzích,...

Poruchy AdBlue a DPF filtru: Drahá sranda, která čeká i na vás

Zkontrolujte systém AdBlue: za 351 km nebude možné nastartovat. Hláška, kterou ve svém obytném autě rozhodně vidět nechcete. Jenže dříve nebo později uvidíte, a...

TECHNIKA: Dodávku otevřete šroubovákem za pár sekund. Jak se tomu bránit?

Plochým šroubovákem se do Fiatu Ducato dostanete za několik vteřin. Poškození je přitom tak malé, že si jej vůbec nemusíte všimnout. U Fordu Transit...

Jde to i bez chemie. Spalovací WC po vás nechá jen popel.

WC chemie do mobilních toalet je jednou z nejprodávanějších položek v celém karavaningovém světě. Také dotazů na "záchodová" témata je plný internet. Která je...