Karavany v první linii – přes sto karavanů pomáhá proti covid-19

-

Policistům, v nemocnicích i v ústavech po celé ČR již v boji proti koronaviru covid-19 pomáhá více než sto obytných vozidel a karavanů. A pomoc zdaleka nekončí.

Akce „Karavany pomáhají v první linii“, která vznikla po prvotním nápadu pražské půjčovny Karavany Česko, a do které se díky koordinaci s Asociací kempování a karavaningu nakonec zapojila celá řada dalších prodejců a půjčoven obytných vozidel z celé České republiky, má větší ohlas, než si kdokoli z jejich aktérů na začátku dokázal představit. Poptávka po vozidlech je vyšší, než kolik jsou firmy schopny zajistit.

V rámci bezplatné dobročinné výpomoci již byla po celé zemi rozmístěna téměř stovka obytných automobilů a karavanů. Většina z nich stojí u nemocnic, kde slouží jako dočasné ubytování pro zdravotnický personál, u něhož je nyní důležité, aby byl v případě potřeby rychle k dispozici na svém pracovišti – zdravotní sestry a další zaměstnanci si tak mohou v soukromí a teple odpočinout, aniž by museli cestovat domů.

Vozy slouží také jako zázemí na venkovních odběrných místech, v domovech pro seniory, v nejrůznějších ústavech či policistům při hlídání uzavřených oblastí.

Vedle půjčoven se do pomoci zapojily i soukromé osoby a rodiny, které nezištně poskytly svůj karavan pro dobrou věc. Za to jim všem patří velké uznání. O zapůjčené karavany se totiž jejich majitelé jezdí pravidelně starat, aby vše bezchybně fungovalo i při používání naprostými laiky.

Nabídka karavanů spustila lavinu

Obytná vozidla začala k tomuto účelu jako první nabízet pražská půjčovna Karavany Česko. První její vozy tak zamířily například do nemocnice Na Bulovce, Vinohradské nemocnice či k odběrnému stanu u Thomayerovy nemocnice. Další vozy směřovaly na Moravu, a to do Domu seniorů v Praskalicích, do brněnské Nemocnice Milosrdných bratří a do nemocnice v Hodoníně, kam svůj soukromý karavan ochotně zapůjčila také rodina Gasnárkova z Ratíškovic.

Celou akci začala za Asociaci kempování a karavaningu koordinovat Klára Hájek Velinská a do pomoci se podařilo postupně zapojit i další půjčovny a prodejce obytných vozidel – společnost Blue Rent, Karavan Centrum HYKRO, Autocentrum BARTH z Pardubického kraje, firmu Vaše půjčovna obytných vozů z Třebíče, půjčovnu 4MYCAMP, firmy Karavan Centrum Beroun či Karavany Zlín.

Díky tomu se mohla pomoc rozjet ve velkém měřítku a postupně se obsáhla téměř celá republika. Několik vozů slouží jako zázemí pro zdravotní sestry na odběrném místě v Benešově. Soukromý karavan slouží v nemocnici v Krnově, kde předvedl úctyhodnou obětavost Zdeněk Hostinský, jenž svůj přívěs vezl na místo ještě v noci. Několik vozů slouží jako zázemí pro zdravotní sestry na odběrném stanovišti v Benešově. Bezmála dvacet karavanů slouží jako ubytování pro personál také v pražském Alzheimer centru či Ústavu sociální péče ve Věži.

Další nové články