Levný bluetooth soundbar Colibri zvukem neurazí

-

Televize je dnes již běžnou součástí obytných vozidel a mnoho cestovatelů ji používá na krácení dlouhých večerů i zabavení dětí během jízdy. Problémem však je, že zvuk je v obytné nástavbě buď velmi nekvalitní, neb o přehlušovaný hlukem za jízdy.

Výrobce Colibri k tomu nabízí dva bezdrátové zvukové soundbary (modely BS-18 a BS-28) za velmi zajímavou cenu okolo 1 000 – 1 500 Kč, které výrazně zlepšují zvuk televize, ale třeba i multimediálního systému v kabině řidiče. Oba soundbary se připojují přes Bluetooth a lze je bezdrátově spárovat s nejnovějšími televizory značky Colibri.

Ke všem ostatním televizorům nebo jiným multimediálním zařízením bez Bluetooth je lze připojit pomocí jack konektoru, dále samozřejmě přehrávají streamovanou hudbu z mobilních telefonů a jiných zařízení, microSD karty nebo paměťového média USB. Reproduktory mají navíc ještě integrovaný FM přijímač, který nabízí velmi dobrý příjem rádia.

Zvuk obou soundbarů je v dané cenové kategorii naprosto v pořádku. V dražím modelu BS-28 (55 x 5,5 x 5 cm) jsou čtyři širokopásmové reproduktory o výkonu 5 W, v levnějším BS-18 (33 x 5,5 x 5 cm) pak pouze dva 5W reproduktory. Dražší model má díky tomu o něco lepší a plnější zvuk. Nejsou zde však žádné velké rozdíly.

Obě zařízení Colibri násobně vylepšují zvuk běžného televizoru. Zvuk bývá mírně vyšší a někdy plechový, u některých skladeb chybí výraznější basový základ. Vzhledem k ceně a zamýšlenému použití jsou však oba modely zcela postačující. Vestavěná dobíjecí baterie (2 000 mAh) by měla vydržet u obou modelů až osm hodin provozu.

Další nové články