Lippert uvede novou zvedací střechu pro dodávky s výškou H2

-

Předělávate si svůj Fiat Ducato, Citroen Jumper nebo Peugeot Boxer s výškou H2 na obytnou vestabu a chtěli byste tam mít více místa na stání i dvě lůžka navíc? Pak je přesně pro vás určena nová zvedací střecha od výrobce Lippert.

Střecha s názvem Vela je o 20-30 % lehčí než podobné laminátové střechy od konkurence, horní část má vyrobenou z dvouplášťového tepelně formovaného plastu a nabízí uvnitř prostor ke spaní o rozměrech 200 x 130 cm. Výrobce má u ní patentovaný systém kanálků pro distribuci teplého a studeného vzduchu.

Lippert Component dělá pro obytná vozidla především výsuvné bočnice (tzv. slide-out), ale i řadu dalších komponentů. Tato střecha je jeho nový počin. Vyrábí se ve třech velikostech pro vozidla L2, L3 a L4, takže vám na střeše vždy zbude ještě nějaké místo.

Střecha Vela je navržena s ohledem na celkový design vozu, ale důraz byl kladen také na její odolnost a životnost. Náročné testy zahrnovaly například shazování půlkilových ocelových kuliček z výšky čtyř metrů, aby se prověřila odolnost vůči kroupám. V tepelné komoře se pak simulovalo 10 let běžného používání při teplotě +50 °C a 10 let používání při -20 °C. Ukázalo se, že střecha snese bez potíží dvacet let nasazení v extrémních podmínkách.

Lippert chtěl zároveň vytvořit horní lůžko jako regulérní prostor pro spaní. Jsou zde orientační světla, čtecí lampičky, ventilaci i zásuvky pro dobíjení elektroniky. Čalounění stropu je snímatelné a pratelné.

Technologie výroby ze dvou plastových výlisků slisovaných za horka do sebe přinesla mnohem jednodušší a rychlejší výrobu, ale především nižší hmotnost, která je u tohoto modelu rovných 100 kg.

Návod na montáž střechy naleznete ZDE, další informace přímo od výrobce pak ZDE. Cenu ani obchod, přes který je možné střechu napřímo objednat, se nám zatím nepodařilo zjistit.

Další nové články