OVERLAND 2021: Poslední ohlédnutí za festivalem + FOTOGALERIE

-

Sobota je na Overlandu vždy hlavním dnem s nejzajímavějším a také celodenním programem pro dospělé i děti. Na nudu rozhodně nebyl čas.

Jako první ráno ožila „baby-zóna“ pro děti, která program zahájila loutkovým divadlem pro nejmenší. Ani po skončení pohádky se však dětem ze stanu plného hraček příliš nechtělo.

Baby zóna s ranním divadlem

U pódia však už začínala další soutěž, a to tahání terénního auta na laně. Souběžně probíhala také výstava cestovatelských fotografií nebo dobrodružná dětská hra s hledáním pokladu a plněním vědomostních úkolů.

Kolik dětí utáhne terénní automobil?

Velký zájem byl tradičně o skautský kurz přežití v přírodě, kde se zájemci mohli dozvědět mnoho zajímavých tipů a oprášit své zalésácké znalosti.

Děti si pak mohly zahrát další originální soutěž – hod poznávací značkou. Většina účastníků do toho dala vše a značka lítala na všechny strany.

Do soutěže v hodu SPZ se děti vrhly vší silou.

Neunávný Junior coby moderátor pak plynule přešel k představování vybraných expedičních aut, na kterých bylo vidět, jak obrovským cestovatelským vývojem prochází někteří účastníci festivalu.

Hodně užitečný byl workshop o domácím vdělávání na cestách, který vedli cestovatelé z Naruby.life a Víťa Válka.

Obrovský zájem pak byl o dětskou tombolu plnou zajímavých věcných cen. Velký hlouček dětí naplněných očekáváním bylo těžké zcela uspokojit, ale moderátor dělal, co mohl.

Večerní blok přednášek zahájili členové Lada svetom skvělou odlehčenou a vtipnou prezentací na téma „Dopravní nehody na našich cestách s názornou ukázkou na figurantech“. Kluci jako vždy nezklamali a spolehlivě odradili všechny, které by napadlo jet někam s nimi.

Atmosféru dalších večerních prezentací trochu ochladil silný déšť, přesto byly přednášky od Naruby.life (dlouhodobé cestování s velkou rodinou) a Thunderovců (Buchankou napříč Kyrgyzstánem) skvělé a poučné. Zlatým hřebem festivalu byl miláček publika Rudo Tisovský, který se vydal polorozpadlým transporterem do Kyrgyzstánu vyzvednou motorku, kterou tam při předchozí cestě zaparkoval.

Necelá pětistovka návštěvníků, velmi bohatý a zajímavý program, skvělá organizace a samozřejmě příjemné prostředí kempu – to vše se postaralo o to, že pátý ročník festivalu Overland 2021 byl vynikajícím zážitkem ve velmi příjemné partě cestovatelů.

KOMPLETNÍ FOTOGALERII Z FESTIVALU OVERLAND 2021 NALEZNETE ZDE

Fotoohlédnutí za předchozími dny najdete ZDE a ZDE 😉

Více informací o festivalu najdete na jeho oficiálním webu nebo Facebooku.

Text a foto: Jan Bordovský

Další nové články