OVERLAND 2021: Poslední ohlédnutí za festivalem + FOTOGALERIE

-

Sobota je na Overlandu vždy hlavním dnem s nejzajímavějším a také celodenním programem pro dospělé i děti. Na nudu rozhodně nebyl čas.

Jako první ráno ožila „baby-zóna“ pro děti, která program zahájila loutkovým divadlem pro nejmenší. Ani po skončení pohádky se však dětem ze stanu plného hraček příliš nechtělo.

Baby zóna s ranním divadlem

U pódia však už začínala další soutěž, a to tahání terénního auta na laně. Souběžně probíhala také výstava cestovatelských fotografií nebo dobrodružná dětská hra s hledáním pokladu a plněním vědomostních úkolů.

Kolik dětí utáhne terénní automobil?

Velký zájem byl tradičně o skautský kurz přežití v přírodě, kde se zájemci mohli dozvědět mnoho zajímavých tipů a oprášit své zalésácké znalosti.

Děti si pak mohly zahrát další originální soutěž – hod poznávací značkou. Většina účastníků do toho dala vše a značka lítala na všechny strany.

Do soutěže v hodu SPZ se děti vrhly vší silou.

Neunávný Junior coby moderátor pak plynule přešel k představování vybraných expedičních aut, na kterých bylo vidět, jak obrovským cestovatelským vývojem prochází někteří účastníci festivalu.

Hodně užitečný byl workshop o domácím vdělávání na cestách, který vedli cestovatelé z Naruby.life a Víťa Válka.

Obrovský zájem pak byl o dětskou tombolu plnou zajímavých věcných cen. Velký hlouček dětí naplněných očekáváním bylo těžké zcela uspokojit, ale moderátor dělal, co mohl.

Večerní blok přednášek zahájili členové Lada svetom skvělou odlehčenou a vtipnou prezentací na téma „Dopravní nehody na našich cestách s názornou ukázkou na figurantech“. Kluci jako vždy nezklamali a spolehlivě odradili všechny, které by napadlo jet někam s nimi.

Atmosféru dalších večerních prezentací trochu ochladil silný déšť, přesto byly přednášky od Naruby.life (dlouhodobé cestování s velkou rodinou) a Thunderovců (Buchankou napříč Kyrgyzstánem) skvělé a poučné. Zlatým hřebem festivalu byl miláček publika Rudo Tisovský, který se vydal polorozpadlým transporterem do Kyrgyzstánu vyzvednou motorku, kterou tam při předchozí cestě zaparkoval.

Necelá pětistovka návštěvníků, velmi bohatý a zajímavý program, skvělá organizace a samozřejmě příjemné prostředí kempu – to vše se postaralo o to, že pátý ročník festivalu Overland 2021 byl vynikajícím zážitkem ve velmi příjemné partě cestovatelů.

KOMPLETNÍ FOTOGALERII Z FESTIVALU OVERLAND 2021 NALEZNETE ZDE

Fotoohlédnutí za předchozími dny najdete ZDE a ZDE 😉

Více informací o festivalu najdete na jeho oficiálním webu nebo Facebooku.

Text a foto: Jan Bordovský

Další nové články


Nejčtenější články

První LED žárovky H7 dostaly homologaci – můžete je vyměnit i u staršího auta

Výrobce žárovek Osram získal homologaci pro LED žárovky typu H7 pro potkávací a dálková světla osobních a užitkových automobilů. Jedná se o první homologovanou...

Fiat Ducato – rozměry a hmotnosti variant

Fiat Ducato 30, 33, 35, 36,5 nebo 42,5. L nebo H. Light, Heavy nebo Maxi. Fiat posílá model Ducato do světa, v tolika různých verzích,...

Poruchy AdBlue a DPF filtru: Drahá sranda, která čeká i na vás

Zkontrolujte systém AdBlue: za 351 km nebude možné nastartovat. Hláška, kterou ve svém obytném autě rozhodně vidět nechcete. Jenže dříve nebo později uvidíte, a...

TECHNIKA: Dodávku otevřete šroubovákem za pár sekund. Jak se tomu bránit?

Plochým šroubovákem se do Fiatu Ducato dostanete za několik vteřin. Poškození je přitom tak malé, že si jej vůbec nemusíte všimnout. U Fordu Transit...

Jde to i bez chemie. Spalovací WC po vás nechá jen popel.

WC chemie do mobilních toalet je jednou z nejprodávanějších položek v celém karavaningovém světě. Také dotazů na "záchodová" témata je plný internet. Která je...