PŘÍSLUŠENSTVÍ: Tankování vody jednoduše s rychlospojkou HEOSwater

-

Pokud se vám nechce při tankování čisté vody do obytného auta či karavanu vodovodní hadici zasouvat hluboko do hrdla nádrže (nehygienické), nebo hadici celou dobu držet zasunutou (zdlouhavé), můžete využít doplněk HEOSwater od společnosti Heosolution – krytku hrdla s rychlospojkou.

Kryt hrdla vodní nádrže se jmenuje Heoswater a obsahuje rychlospojku systému Gardena. Hadici s vodou tak do hrdla nemusíte zasouvat, stačí nacvaknout a tankovat.

Krytka pasuje na všechna dnes běžně používaná hrdla s průměrem 77 mm, součástí balení je i redukce na průměr 67 mm, který používají od roku 2010 značky jako Dethleffs, LMC nebo TEC.

Výrobce přidává také gumová těsnění, která zvolíte podle toho, zda máte nádrž s odvzdušnením a přepadem, či nikoli.

Výrobce pro jistotu upozorňuje, že tento systém vodu po naplnění nádrže sám nezastaví. Tankování tak sice musíte stále hlídat, ale po naplnění bude voda vytékat z přepadu, nebo přímo z hrdla, takže nehrozí žádné poškození. Uvolní se vám díky tomu ruce třeba na jiné servisní práce kolem obytného vozu.

Krytka HEOSwater se dá běžně sehnat v českých karavanových e-shopech, její cena je okolo čtyř set korun (v době vydání článku cena na českých e-shopech cca 390-440 Kč).

Text: Jan Bordovský, Foto: Heosolution

Další nové články