Průtokový ohřívač vody pro obytná vozidla

-

Také se vám stává, že se večer vrátíte do obytného vozu nebo karavanu, těšíte se na teplou sprchu, ale zjistíte, že bojler je vypnutý? Možná by vám mohlo pomoci nový plynový průtokový ohřívač vody od německého výrobce Imass.

Přístroj s nezajímavým názvem IWH-1.5E je totiž prvním plynovým průtokovým ohřívačem certifikovaným pro mobilní použití. Teplá voda je díky němu k dispozici okamžitě a v „neomezeném“ množství. Teplotu lze na ovládacím panelu nastavit na 35 až 60 °C. Vše hlídá moderní elektronika tak, aby teplota vody byla vždy stabilní. Při studeném startu teče teplá voda z kohoutku nejpozději do dvaceti vteřin.

Ohřívač s rozměry 32 x 32 cm a váhou 12 kilogramů lze vestavět z venkovní strany vozu, aby nebylo nutné instalovat odtahové komínky a podobně. Plechová servisní dvířka jsou přístupná po odemčení zámku. Zevnitř se pak připojí pouze hadice a elektrická kabeláž. Zařízení je projektováno na dlouhodobé používání a nabízí i levnou údržbu či případné opravy. Bílá dvířka lze v případě potřeby přelakovat na odstín vozidla.

Výrobce udává jako hlavní výhodu až o 60 % nižší spotřebu plynu díky tomu, že teplou vodu není nutné stále udržovat. Spotřeba plynu v plné zátěži je 765 g/h. Také vás díky tomu nebude přístroj v noci rušit. Absence nádrže na vodu znamená i nízkou hmotnost.

Praktický přístroj je nyní k dostání na stránkách výrobce za zaváděcí cenu necelých 15 000 Kč.

Další nové články