RECENZE: Stavebnice VW T1 Camping Bus od značky Playmobil

-

Modelů, stavebnic, hraček a dalších zábavných věcí s tematikou ikonických modelů Volkswagen Transporter T1 a T2 je na trhu nepřeberné množství. Svou troškou do mlýna loni přispěl také německý výrobce Playmobil.

Výrobce Playmobil sídlí v Bavorsku a je to vlastně taková německá obdoba našeho igráčka, kterého si někteří možná ještě ze svého dětství pamatujete 🙂 Svět Playmobilu dnes zahrnuje desítky různých témat a oblíbené kempování v něm nemohlo chybět.

Přesné zpracování a robustní provedení

Na rozdíl například od stavebnic Lego jsou tyto hračky již částečně sestaveny, takže po vybalení kempingového VW T1 vás čeká jen instalace vybavení obytného interiéru, nanesení samolepek, připevnění dveří, kol a několika dalších částí. Montáž tak zabere – když se budete chvíli i kochat – pár desítek minut.

Přiložený návod je dobře zpracovaný a přehledný, první dvoustrana se pak věnuje historii vozu samotného.

Zpracování jednotlivých dílků je velmi precizní a potěší i hezky provedené detaily a velice kvalitní probarvení všech částí. Montáž je díky tomu velmi snadná, vše do sebe přesně pasuje a celek vypadá na pohled opravdu kvalitně. Stavba probíhá nacvakáváním jednotlivých částí do sebe, není potřeba nic lepit ani montovat.

Celá stavebnice je velmi robustní, takže se nemusíte bát busíka propůjčit i dětem. Těm je vlastně i primárně určen, VW T1 Camping Bus je zkrátka „na hraní“, nikoli do vitrínky.

Výbava pro život na cestách

Stavebnice obsahuje celkem 74 dílků. Patří mezi ně vedle dvou figurek cestovatelského páru také věci denní potřeby, jídlo a nějaké to vybavení na cesty. Se stavebnicí se tak dá dobře vyhrát. Je jen potřeba myslet na to, že některé dílky jsou velmi malé, tudíž není hračka vhodná pro úplně malé děti. Některé dílky se v zápalu hraní snadno ztratí, takže není od věci ty nejmenší před dětmi dočasně schovat.

Zabaví na dlouhou dobu

Busík má délku 25 centimetrů, má otevírací boční dveře a kapotu motoru, a především snadno odnímatelnou celou střechu. Pod ní najdeme obytný interiér s poličkami a skříňkami, otevíratelnou ledničku, sklopnou postel a výklopné stolky.

V sadě je také cestovatelský pár stylizovaný do hippie stylu – no, tuhle image VW T1 jen tak neztratí a figurky jsou poměrně vtipné.

Závěrem

VW T1 Camping Bus od Playmobil je zábavnou, dobře zpracovanou a také cenově dostupnou hračku s oblíbenou tematikou. Auto je robustně provedené a odolné a dostanete k němu spoustu doplňků. Pokud tedy máte rádi staré volkswageny, za sebe mohu tento model rozhodně doporučit.

Stavebnice se dá v současné době koupit za cenu kolem tisícikoruny. Na trhu existuje také speciální limitovaná edice v havajském stylu, která je určena pro sběratele. Ta vyjde zhruba na šestnáct stovek.

Text a foto: Jan Bordovský

Další nové články


Nejčtenější články

První LED žárovky H7 dostaly homologaci – můžete je vyměnit i u staršího auta

Výrobce žárovek Osram získal homologaci pro LED žárovky typu H7 pro potkávací a dálková světla osobních a užitkových automobilů. Jedná se o první homologovanou...

Fiat Ducato – rozměry a hmotnosti variant

Fiat Ducato 30, 33, 35, 36,5 nebo 42,5. L nebo H. Light, Heavy nebo Maxi. Fiat posílá model Ducato do světa, v tolika různých verzích,...

Poruchy AdBlue a DPF filtru: Drahá sranda, která čeká i na vás

Zkontrolujte systém AdBlue: za 351 km nebude možné nastartovat. Hláška, kterou ve svém obytném autě rozhodně vidět nechcete. Jenže dříve nebo později uvidíte, a...

TECHNIKA: Dodávku otevřete šroubovákem za pár sekund. Jak se tomu bránit?

Plochým šroubovákem se do Fiatu Ducato dostanete za několik vteřin. Poškození je přitom tak malé, že si jej vůbec nemusíte všimnout. U Fordu Transit...

Jde to i bez chemie. Spalovací WC po vás nechá jen popel.

WC chemie do mobilních toalet je jednou z nejprodávanějších položek v celém karavaningovém světě. Také dotazů na "záchodová" témata je plný internet. Která je...