STÁHNĚTE SI ZDARMA: 5 500 míst pro vypuštění odpadu v Evropě

-

Seznam míst, kde můžete v celé Evropě legálně vyprázdnit odpadní nádrže obytného vozu, se bude hodit příležitostným i pravidelným karavanistům. Nyní jej můžete stáhnout zcela zdarma, a to i s pravidelnou aktualizací.

Za PDF brožurou stojí německé vydavatelství DoldeMedien, které již více než čtvrt století vydává také oblíbenou databázi stání pro karavany (STPL) Bord Atlas. Ten můžete v případě zájmu zakoupit zde.

Zmíněná PDF brožura obsahuje tzv. „Entsorgungstationen“, tedy místa pro likvidaci odpadu (šedá voda a chemické WC). Na většině uvedených míst je i možnost načerpání pitné vody a samozřejmě i přespání.

PDF brožura obsahuje celkem 147 stran a na nich 2 600 míst v Německu a dalších 2 900 míst ve zbytku Evropy. Německá místa jsou řazena podle PSČ, další země pak vždy podle jednotlivých států.

Brožura bohužel neobsahuje žádnou mapu, jedná se čistě o jedoduchý seznam míst, nejjednodušší tak je vyhledávání v samotném PDF, což díky jeho digitální podobě není nijak složité. Hledat je nejvhodnější podle názvu města.

Výhodou brožury je, že se pravidelně jednou týdně aktualizuje, před odjezdem si tak můžete stáhnout nejnovější verzi. Velikost PDF je necelých 14 MB.

>> STÁHNOUT PDF BROŽURU ZDARMA <<

Text: Jan Bordovský

Další nové články