TEST: Eura Mobil Integra 720 – Do přírody komfortně

-

Integrované obytné vozy Integra Line patří v hierarchii německého výrobce Eura Mobil ke druhé nejvyšší výrobní řadě. Klíčový je pro ně atraktivní design, komfortní výbava a kvalitní zpracování, ale také důraz na svobodu cestování. Podívali jsme se na specifikaci pro novou sezónu 2019.

KOMPLETNÍ FOTOGALERIE


V modelové řadě Integra Line najdeme pro příští rok celkem devět vozidel, a to s délkami 699, 701 a 741 cm. Všechny mají přední spouštěcí lůžko nad kabinou a klasické variace zadní ložnice s nabídkou francouzských, příčných i podélných dvojlůžek. Podle nich se pak liší uspořádání úložných prostor a zejména koupelnové části.

K nám se ke krátkému vyzkoušení dostal zajímavý půdorys 720 EB s délkou 7,41 m a samostatnými podélnými zadními lůžky (s možností propojení pomocí přídavného středového dílu). Mimo jiné i díky velmi chytře rozvržené koupelně celek vytváří velmi komfortní a prostorné obytné zóny.

Podélná lůžka s kvalitními sedmizónovými matracemi lze přídavným dílem spojit ve velké letiště.

Základem vozu, jehož design kabiny postavené na podvozku Fiatu Ducato má moderní a díky ostřejším rysům i dravější projev, je kompletně laminátová nástavba vyrobená bez použití dřeva a s eliminací tepelných mostů. Eura Mobil si na ní hodně zakládá, proto poskytuje desetiletou záruku na těsnost a dokonce i tříletou záruku na provedení nábytku. Výrobce se zde chlubí inspirací v leteckém průmyslu, kdy se jednotlivé části nástavby k sobě lepí a skrze stěny neprochází žádné vruty.

Díky bohaté izolaci a standardnímu umístění nádrže s čistou vodou uvnitř vyhřívané dvojité podlahy je vůz vhodný pro bezproblémový celoroční provoz. O teplo ve vozidle se stará tradiční Truma Combi 4, v nabídce je však i teplovodní topení Alde. Čisté vody se do nádrže vejde 140 litrů, odpad pojme 100 litrů vody.

Po vstupu širokými dveřmi nástavby vás přivítá vzdušný, moderní a do elegantního hnědo-bílého dekoru laděný interiér bez jediného schůdku uvnitř. Centrem dění ve vozidle bude prostorná pětimístná sedací sestava se stabilním a dobře nastavitelným stolkem.

Dvojitá podlaha s výškou 11 cm nabízí také několik úložných prostorů.

Kuchyňka hned vzadu za sedačkou má zaoblený tvar, což zlepšuje průchod uličkou dozadu a zároveň dobře využívá prostor na pracovní desce. Prostor pro přípravu jídla šetří i sporák s piezozapalováním a třemi hořáky v řadě, který pojme i větší hrnce, ale zároveň je sám o sobě prostorově úsporný. Kuchyňka má mnoho úložných prostor a naproti pak vysokou chladničku s masivním chromovaným madlem.

Pohodlná pětimístná sedací souprava s příjemným čalouněním bude středobodem dění ve vozidle. Široce nastavitelný stůl je příjemně stabilní.

Hlavní zajímavostí vozu je ale zadní část, která se objeví po odsunutí posuvných dveří. Po stranách podélných lůžek se nachází vlevo WC s umyvadlem a vpravo samostatná sprcha. Po zavření dvířek tak vznikne prostorný a výborně vybavený soukromý prostor pro hygienu a převlékání. Celým vozem se pak prolínají četné prvky ambientního osvětlení včetně modře podsvíceného sprchového panelu, veškeré osvětlení je samozřejmě provedeno LED technologií.

Vstupní část má široké dveře, robustní podsvícené madlo a praktický věšák s kapsářem. Jednoduchý ovládací panel poskytuje základní přehled o nástavbě.
Kuchyňka poskytuje dostačující prostor pro přípravu jídla a splňuje všechny moderní standardy z této třídy obytných vozidel.

Text a foto: Jan Bordovský

Základní informace

Eura Mobil Integra Line 720 EB, model 2019
Rozměry: (d x š x v) 741 x 232 x 288 cm , vnitřní výška ke stání 197 cm
Podvozek: Fiat Ducato 2,3 l (96 kW/130 k)
Hmotnost: celková 3 500 kg, doložnost 382 kg
Počet osob (spaní/jízda): 4/4

Základní cena vč. DPH: 1 849 500 Kč

Vozidlo do testu zapůjčila firma Karavan Travel (www.karavantravel.cz)

Výsledek testu

Moderní a kvalitní provedení nástavby nabízí uvnitř chytře rozvržený interiér. Velice pohodlná a rozměrná lůžka doplňuje velmi dobře rozvržená koupelna se samostatnou sprchou a dobře využitelná kuchyně s prostornou pracovní deskou. Vůz na své rozměry nabízí vysoký komfort, precizní zpracování a dobrou výbavu, jediným omezením je pro integrované obytné vozy do 3,5 t tradičně velmi nízka doložnost.

Hodnocení podle kategorií

Základní vozidlo
Spaní
Koupelna
Kuchyně
Úložné prostory
Základní výbava
Doložnost v plném počtu osob
Kvalita zpracování
Cena/výkon

Další nové články


Nejčtenější články

První LED žárovky H7 dostaly homologaci – můžete je vyměnit i u staršího auta

Výrobce žárovek Osram získal homologaci pro LED žárovky typu H7 pro potkávací a dálková světla osobních a užitkových automobilů. Jedná se o první homologovanou...

Fiat Ducato – rozměry a hmotnosti variant

Fiat Ducato 30, 33, 35, 36,5 nebo 42,5. L nebo H. Light, Heavy nebo Maxi. Fiat posílá model Ducato do světa, v tolika různých verzích,...

Poruchy AdBlue a DPF filtru: Drahá sranda, která čeká i na vás

Zkontrolujte systém AdBlue: za 351 km nebude možné nastartovat. Hláška, kterou ve svém obytném autě rozhodně vidět nechcete. Jenže dříve nebo později uvidíte, a...

TECHNIKA: Dodávku otevřete šroubovákem za pár sekund. Jak se tomu bránit?

Plochým šroubovákem se do Fiatu Ducato dostanete za několik vteřin. Poškození je přitom tak malé, že si jej vůbec nemusíte všimnout. U Fordu Transit...

Jde to i bez chemie. Spalovací WC po vás nechá jen popel.

WC chemie do mobilních toalet je jednou z nejprodávanějších položek v celém karavaningovém světě. Také dotazů na "záchodová" témata je plný internet. Která je...
Moderní a kvalitní provedení nástavby nabízí uvnitř chytře rozvržený interiér. Velice pohodlná a rozměrná lůžka doplňuje velmi dobře rozvržená koupelna se samostatnou sprchou a dobře využitelná kuchyně s prostornou pracovní deskou. Vůz na své rozměry nabízí vysoký komfort, precizní zpracování a dobrou výbavu, jediným omezením je pro integrované obytné vozy do 3,5 t tradičně velmi nízka doložnost.TEST: Eura Mobil Integra 720 - Do přírody komfortně