TIP NA KNIHU: Stání pro karavany zdarma pro průjezd Německem

-

Německo je turisticky mimořádně atraktivní země, kterou Češi bůhvíproč dlouhodobě úspěšně přehlíží. Nespočet národních parků a jezer, mořské pobřeží, středověká městečka či alpské podhůří tvoří vynikající zázemí pro dovolenou, které doplňují stovky kvalitních stání pro karavany.

Německo je navíc blízko, je cenově dostupné a bezpečné. A to hlavní – pro karavanisty je to země s fantastickou infrastukturou, ať již se jedná o kempy nebo stání pro karavany (STPL).

Německo je ale pro našince často také zemí pro transit. Pokud tedy touto zemí jen projíždíte třeba do Francie nebo dalších západních zemí, chcete navštívit veletrh nebo jen nějaké město či pamětihodnost, určitě vám přijde vhod nová publikace, která právě vyšla v nakladatelství Dolde Medien.

Jedná se o průvodce STPL (stellplatzů – stání pro karavany), které nabízí přenocování ZDARMA, navíc jsou všechny ve vzdálenosti do 15 kilometrů od dálnice.

Kniha obsahuje celkem 324 stání pro karavany, jedná se o čerstvě ověřené a garantované informace. Každé míso má kompletní popis včetně adresy, GPS souřadnice, podrobného popisu (zda je např. vhodné i pro soupravy s karavanem).

Najdete zde dostupnost dalších služeb i s cenami, blízké památky či možnosti nákupu, a také informace, zda je na místě dostupná bezplatná veřejná WIFI.

Knihu můžete koupit na tomto odkazu, doručení z Německa trvá obvykle kolem tří dnů. Cena i s poštovným je 24,90 €, tedy asi 670 korun.

Pokud byste chtěli něco komplexnějšího, stále je v prodeji také aktuální BORD ATLAS 2021, který za cenu 1 170,- Kč i s poštovným ( u českých prodejců lze koupit levněji s nižším poštovným) nabízí celkem 6 800 STPL z celé Evropy.

Obě publikace mám osobně vyzkoušené a mohu vřele doporučit – naproti nejrůznějším aplikacím totiž nabízí opravdu každoročně ověřené a podrobné informace a na první pohled vysoká cena se obvykle vrátí hned po prvním přenocování.

Text: Jan Bordovský

Další nové články


Nejčtenější články

První LED žárovky H7 dostaly homologaci – můžete je vyměnit i u staršího auta

Výrobce žárovek Osram získal homologaci pro LED žárovky typu H7 pro potkávací a dálková světla osobních a užitkových automobilů. Jedná se o první homologovanou...

Fiat Ducato – rozměry a hmotnosti variant

Fiat Ducato 30, 33, 35, 36,5 nebo 42,5. L nebo H. Light, Heavy nebo Maxi. Fiat posílá model Ducato do světa, v tolika různých verzích,...

Poruchy AdBlue a DPF filtru: Drahá sranda, která čeká i na vás

Zkontrolujte systém AdBlue: za 351 km nebude možné nastartovat. Hláška, kterou ve svém obytném autě rozhodně vidět nechcete. Jenže dříve nebo později uvidíte, a...

TECHNIKA: Dodávku otevřete šroubovákem za pár sekund. Jak se tomu bránit?

Plochým šroubovákem se do Fiatu Ducato dostanete za několik vteřin. Poškození je přitom tak malé, že si jej vůbec nemusíte všimnout. U Fordu Transit...

Jde to i bez chemie. Spalovací WC po vás nechá jen popel.

WC chemie do mobilních toalet je jednou z nejprodávanějších položek v celém karavaningovém světě. Také dotazů na "záchodová" témata je plný internet. Která je...