TIP NA KNIHU: Stání pro karavany zdarma pro průjezd Německem

-

Německo je turisticky mimořádně atraktivní země, kterou Češi bůhvíproč dlouhodobě úspěšně přehlíží. Nespočet národních parků a jezer, mořské pobřeží, středověká městečka či alpské podhůří tvoří vynikající zázemí pro dovolenou, které doplňují stovky kvalitních stání pro karavany.

Německo je navíc blízko, je cenově dostupné a bezpečné. A to hlavní – pro karavanisty je to země s fantastickou infrastukturou, ať již se jedná o kempy nebo stání pro karavany (STPL).

Německo je ale pro našince často také zemí pro transit. Pokud tedy touto zemí jen projíždíte třeba do Francie nebo dalších západních zemí, chcete navštívit veletrh nebo jen nějaké město či pamětihodnost, určitě vám přijde vhod nová publikace, která právě vyšla v nakladatelství Dolde Medien.

Jedná se o průvodce STPL (stellplatzů – stání pro karavany), které nabízí přenocování ZDARMA, navíc jsou všechny ve vzdálenosti do 15 kilometrů od dálnice.

Kniha obsahuje celkem 324 stání pro karavany, jedná se o čerstvě ověřené a garantované informace. Každé míso má kompletní popis včetně adresy, GPS souřadnice, podrobného popisu (zda je např. vhodné i pro soupravy s karavanem).

Najdete zde dostupnost dalších služeb i s cenami, blízké památky či možnosti nákupu, a také informace, zda je na místě dostupná bezplatná veřejná WIFI.

Knihu můžete koupit na tomto odkazu, doručení z Německa trvá obvykle kolem tří dnů. Cena i s poštovným je 24,90 €, tedy asi 670 korun.

Pokud byste chtěli něco komplexnějšího, stále je v prodeji také aktuální BORD ATLAS 2021, který za cenu 1 170,- Kč i s poštovným ( u českých prodejců lze koupit levněji s nižším poštovným) nabízí celkem 6 800 STPL z celé Evropy.

Obě publikace mám osobně vyzkoušené a mohu vřele doporučit – naproti nejrůznějším aplikacím totiž nabízí opravdu každoročně ověřené a podrobné informace a na první pohled vysoká cena se obvykle vrátí hned po prvním přenocování.

Text: Jan Bordovský

Další nové články