Veletrh karavanů a cestovního ruchu CMT Stuttgart byl zrušen kvůli covidu

-

Pořadatelé největšího veletrhu cestovního ruchu CMT Stuttgart jsou smolaři – veletrh byl poté, co se v roce 2021 odehrál jen v digitální podobě, letos zrušen úplně. Na vině jsou pandemická opatření Bádensko-Württemberské vlády.

Můj nejoblíbenější a z mého pohledu nejzajímavější karavanisticko-cestovatelský veletrh v Evropě, tradiční lednový CMT Stuttgart byl letos úplně zrušen. Bádensko-Württembersko kvůli aktuálním koronavirovým opatřením podobné akce zakazuje.

Stalo se tak navzdory velkému zájmu vystavovatelů i návštěvníků, kteří už loni museli tento veletrh strpět jen v elektronické podobě.

Akce, která se měla konat od 15. do 23. ledna a obsahovat nejen vše kolem turistiky a cestovního ruchu, ale také cestování a dovolené zaměřené na cyklistiku, lodní plavby, golf či wellness, tak je přesunuta na rok 2023.

PSALI JSME: Reportáž z veletrhu CMT 2019 – Skvělý start sezóny

Své zklamání neskrýval ani prezident výstaviště Messe Stuttgart Roland Bleinroth: „Vzhledem k tomu, že CMT 2021 se odehrávalo pouze v digitální podobě, věnovali jsme přípravám letošního ročníků ve spolupráci se všemi vystavovateli několik měsíců velké množství energie. Plně vyprodané haly svědčí o tom, že o fyzický veletrh byl obrovský zájem. Protože byl letošní ročník zrušen na poslední chvíli, neuvažujeme o vytvoření jeho digitální náhrady, jako tomu bylo loni.“

Příští ročník veletrhu CMT Stuttgart se uskuteční od 14. do 22. ledna 2023.

Více informací o veletrhu najdete na webu www.messe-stuttgart.de/cmt/en.

Další nové články

Instagram - Aktuálně u nás