Caravaning Brno oslaví 20. výročí a přidá další pavilon

-

Největší český veletrh karavaningu a cestování Caravaning Brno se v Brně pořádá již neuvěřitelných dvacet let. A pokud jste fanouškem aktivní dovolené, poznávání nových zemí či relaxace daleko od lidí, určitě tuto akci znáte. Letos ji určitě nezmeškejte, chystá zajímavé novinky!

Caravaning Brno každoročně nabízí na ploše 18 000 m2 plochy kompletní přehlídku obytných automobilů, vestaveb, karavanů i příslušenství a vybavení pro cestování a kemping. Zkrátka vše, co k cestování po vlastní ose patří. I to je důvod, proč sem vždy na podzim zamíří bezmála pětadvacet tisíc návštěvníků se zájmem o cestování a kempování. Letošní jubilejní dvacátý ročník bude ještě větší než ty předchozí. Nabídne totiž další pavilon, poprvé zcela zaměřený na dobrodružství v přírodě.

Adventure Hall G1 – hala pro dobrodružné cestování

Bývá tradicí, že výstava vždy obsadí dva největší pavilony P a F brněnského výstaviště. Letos se k nim přidá ještě hala G1!

„Třetí pavilon, zvaný „Adventure Hall“, bude připraven zejména pro návštěvníky, kteří rádi cestují mimo pohodlí kempů a třeba si i rádi své čtyřkolové miláčky upravují pro individuální potřeby. Pozorovali jsme tento trend už při předchozím ročníku, a proto jsme se rozhodli jej podpořit,“ uvádí manažerka výstavy Simona Křečková.

Podle jejích slov se tak nabídka tradičních obytných aut a karavanů v letošním roce viditelně rozšíří o off-road karavany, minikaravany, vestavby, nástavby a stále oblíbenější střešní autostany. Samozřejmě nebude chybět sortiment příslušenství a vybavení potřebného pro dobrodružné cestování v přírodě, za každého počasí. V pavilonu G1 bude probíhat navíc doprovodný program zahrnující oblíbené cestopisy, rozhovory s cestovateli, rady a tipy pro kutily. Zajímavým tématem bude také příprava na cestování s dětmi.

Kompletní program vám na našich stránkách představíme již brzy!  

PŘEČTĚTE SI: Reportáž z veletrhu Caravaning Brno 2022

Haly P a F plné značek. Včetně prémiových

Milovníci prémiových značek najdou své favority tradičně v pavilonu F, kde se v plném lesku opět představí zejména luxusnější obytné automobily a karavany. V Hale P pak bude zcela obsazeno obytnými vozy a karavany nejrůznějších známých značek, od menších kompaktních až po automobily a přívěsy pro mnohočetné rodiny. Výběr bude opravdu velký i co se týče designů a vybavení nejmodernějšími technologiemi.

Hala P bude hostit také vystavovatele s příslušenstvím a doplňky pro kempování, bez kterých už si život s karavanem nedovedeme představit. Prezentovat se zde budou také kempy a regiony tuzemské i zahraniční, takže návštěvník získá přehled, kam a za jakých podmínek může s obytným vozem vyrazit. Pro inspiraci budou připraveny na pódiu cestovatelské přednášky a pro podporu jako vždy technické poradenství.  

Tradiční stálice veletrhu nebudou chybět, doplní je nové firmy

A na jaké značky konkrétně se můžeme těšit? Nebudou chybět tradiční vystavovatelé jako  

Auto Bayer, Az- servis, Caravan Center Moravia, Caravan Centrum Pardubice, CARAVAN Plus, Caravan Metropol, Centrum Moravia, CWN (CampingWorld Neugebauer), Karavan Travel, Top Trade a mnoho dalších. Nově se na veletrhu budou prezentovat firmy jako např. BM Box, FullVans, Karavany Lubná, MW Motors, Komaniac nebo Reka karavany.  

Kromě nových vozů a karavanů se mohou návštěvníci i tento rok těšit na příležitost pořídit si cenově dostupnější zánovní či ojetý vůz. Součástí veletrhu bude totiž opět oblíbený bazar karavanů. Všem karavanistům pak přijde jistě vhod Caravan Park, tedy parkovací místo v areálu pro všechny návštěvníky veletrhu s vlastními obytnými vozy!

Pro aktuální informace o veletrhu sledujte náš web, nebo navštivte oficiální stránky www.caravaning-brno.cz.

Text: Jan Bordovský, Foto: autor a Caravaning Brno

Další nové články


Nejčtenější články

První LED žárovky H7 dostaly homologaci – můžete je vyměnit i u staršího auta

Výrobce žárovek Osram získal homologaci pro LED žárovky typu H7 pro potkávací a dálková světla osobních a užitkových automobilů. Jedná se o první homologovanou...

Fiat Ducato – rozměry a hmotnosti variant

Fiat Ducato 30, 33, 35, 36,5 nebo 42,5. L nebo H. Light, Heavy nebo Maxi. Fiat posílá model Ducato do světa, v tolika různých verzích,...

Poruchy AdBlue a DPF filtru: Drahá sranda, která čeká i na vás

Zkontrolujte systém AdBlue: za 351 km nebude možné nastartovat. Hláška, kterou ve svém obytném autě rozhodně vidět nechcete. Jenže dříve nebo později uvidíte, a...

TECHNIKA: Dodávku otevřete šroubovákem za pár sekund. Jak se tomu bránit?

Plochým šroubovákem se do Fiatu Ducato dostanete za několik vteřin. Poškození je přitom tak malé, že si jej vůbec nemusíte všimnout. U Fordu Transit...

Jde to i bez chemie. Spalovací WC po vás nechá jen popel.

WC chemie do mobilních toalet je jednou z nejprodávanějších položek v celém karavaningovém světě. Také dotazů na "záchodová" témata je plný internet. Která je...