Hobby představil řadu BEACHY – lehký karavan pro začátečníky

-

S létem začínají přicházet také první informace o tom, co chystají výrobci karavanů a obytných aut na sezónu 2022. Jedním z prvních odhalených modelů je Hobby Beachy, malý a lehký karavan pro nenáročné uživatele.

Zapomeňte na vše, co jsme kdy věděli o kempování – to si údajně řekli v Hobby při navrhování karavanu Beachy. Tradiční německý výrobce chce tvarem karavanu, který byl údajně inspirován sluncem, pískem a mořem, navozovat prázdninový pocit už od pohledu.

Uvnitř převládne jednoduchost a přírodní světlé barvy. Zapomeňte na hromadu vymožeností, luxus a eleganci. Nejmenší karavan od Hobby nabídne látkou potažené úložné boxy, regály a gumicuky. Co víc potřebujete na pláži, kam vás chce Hobby tolik dostat.

Sedací sestava v pískových barvách se pomocí několika pohybů promění v lůžko, přičemž největší model by měl kapacitně pojmout i čtyřčlennou rodinu. Sklopný stolek jde vyjmout a používat třeba venku.

Kuchyňka nabídne základ v podobě dřezu, malých nádrží na pitnou a odpadní vodu (13 litrů každá) a chladicího boxu. Vařič zde nehledejte. Stejně tak sprchu – za příplatek můžete dostat alespoň přenosný chemický záchod Porta potti, který se umisťuje do šatní skříně.

Výrobce ale nezapomněl na kompletní LED osvětlení, detektor kouře či dvě USB nabíječky.

Karavany Hobby Beachy budou k dostání ve třech variantách s délkou 3,6, 4,2 a 4,5 metru. Celková hmotnost přívěsu je pouhých 900 až 1 000 kg, ale s možností ji navýšit až na 1 200 kg. Nápravy Knott jsou vybaveny stabilizátorem a homologovány na maximální rychlost 100 km/h.

Sympatické jsou u tohoto modelu ceny, které začínají na cca 310 000 Kč za nejmenší model. Karavany Hobby Beachy by měly být dostupné od letošního podzimu.

Další informace o karavanu najdete na oficiální stránce modelu ZDE.

Text: Jan Bordovský, Foto: Hobby

Další nové články

Instagram - Aktuálně u nás