Rozšíření Longsleeper pro dodávky se spaním napříč

-

Chcete ve své obytné vestavbě ušetřit co nejvíce místa a spaní si vytvořit napříč, jenže takové lůžko je pro vás příliš krátké? Můžete spát s pokrčenýma nohama, lehnou si do úhlopříčky, nebo se podívat po řešení například od firmy Functional Design, která nabízí rozšiřující laminátové bočnice na různé druhy dodávek.

Tento německý výrobce doplňků z laminátu má toho ve svém portfoliu více (například i střešní spoilery, adaptéry pro montáž střešních oken na dodávky apod.), ale v tomto článku se zaměříme na produkt Longsleeper, tedy laminátový nástavec, který zvětšuje vnitřní šířku ke spaní.


Bočnice jsou aktuálně dostupné pro modely Fiat Ducato (Citroen Jumper/Peugeot Boxer), VW Crafter (MAN) od roku 2016 a Mercedes Sprinter od roku 2006 (v nabídce jsou verze i pro starší modely). Vybere si tedy téměř každý majitel.

Longsleeper lze namontovat na stranu řidiče, spolujezdce, nebo ideálně na obě najednou. Získáte tak uvnitř asi 15 centimetrů ke spaní navíc, a to není zanedbatelné. Levá strana může přidat 10 centimetrů, pravá kvůli posuvným dveřím asi 4,5 – 5 centimetrů. Ve většině vozů se tak i s vnitřním polstrováním či izolací dostanete na šířku kolem dvou metrů, což je pro většinu postav zcela dostačující rozměr.

Bočnice se vyrábí ručně a dodávají se v bílém laku (RAL 9010, UV odolný), který lze u bílých dodávek ponechat jako finální, ale snadno se dá přelakovat do jiného odstínu tak, aby bočnice splynuly se zbytkem karoserie. Na přání lze do nich vložit i malé okénko. K bočnicím lze objednat také montážní šablonu.

Laminátové bočnice stojí ve verzi pro Fiat Ducato cca 14 000 Kč, pro Mercedes Sprinter pak kolem 15 900 Kč. Kompletní ceník najdete ZDE. Přesná cena se samozřejmě liší i podle aktuálního kurzu eura.

Pohled zevnitř. Výrobce doporučuje 10mm izolaci proti chladu a velur na čalounění, ale konečná volba je na vás.

Důležitá poznámka na závěr – bočnice Longsleeper se dodávají s veškerou dokumentací a vzorovým protokolem schválením k provozu od TÜV, takže by neměl být problém s jejich legalizací na českých STK.

Více informací najdete na webu výrobce https://www.functional-design.de/produkte/longsleeper.html.

České zastoupení firmy Funcional Design má u nás výrobce obytných vestaveb VejnyWood, kde lze uvedené bočnice a další produkty objednat i nainstalovat. Více na www.vejnywood.cz.

Text: Jan Bordovský, Foto: Functional Design

Další nové články


Nejčtenější články

První LED žárovky H7 dostaly homologaci – můžete je vyměnit i u staršího auta

Výrobce žárovek Osram získal homologaci pro LED žárovky typu H7 pro potkávací a dálková světla osobních a užitkových automobilů. Jedná se o první homologovanou...

Fiat Ducato – rozměry a hmotnosti variant

Fiat Ducato 30, 33, 35, 36,5 nebo 42,5. L nebo H. Light, Heavy nebo Maxi. Fiat posílá model Ducato do světa, v tolika různých verzích,...

Poruchy AdBlue a DPF filtru: Drahá sranda, která čeká i na vás

Zkontrolujte systém AdBlue: za 351 km nebude možné nastartovat. Hláška, kterou ve svém obytném autě rozhodně vidět nechcete. Jenže dříve nebo později uvidíte, a...

TECHNIKA: Dodávku otevřete šroubovákem za pár sekund. Jak se tomu bránit?

Plochým šroubovákem se do Fiatu Ducato dostanete za několik vteřin. Poškození je přitom tak malé, že si jej vůbec nemusíte všimnout. U Fordu Transit...

Jde to i bez chemie. Spalovací WC po vás nechá jen popel.

WC chemie do mobilních toalet je jednou z nejprodávanějších položek v celém karavaningovém světě. Také dotazů na "záchodová" témata je plný internet. Která je...