Zvedací střecha Lippert Vela – Ještě více místa v nové generaci

-

Před rokem uvedl výrobce Lippert na trh samostatnou zvedací střechu Vela pro montáž do obytných dodávek. Nyní přichází do prodeje druhá generace, která nabízí ještě více místa.

Větší prostor nad hlavou je hlavní změnou proti předešlé první generaci. Střecha se i nadále otevírá vepředu a celý systém je postaven na dvojitém nůžkovém zvedacím mechanismu.

Otevírání střechy se zjednodušilo a odjištění bezpečnostních západek lze nově provést jen jednou rukou.

Střecha je vyráběna formou tepelného tvarování plastů s technologií Double Sheet. To v praxi znamená, že je vyrobena ze dvou dílů, které jsou spojeny do sendviče, kdy uprostřed zůstává tenká vzduchová vrstva. Výsledkem je skořepina stejně pevná jako tradiční sklolaminát, ale o 30 % lehčí.

Střecha Vela je aktuálně dostupná v provedení pro vozy Fiat Ducato, Citroen Jumper a Peugeot Boxere, a to s výškou H2 a délkami L2, L3 a L4. Verze pro Ford Transit bude k dispozici v roce 2022.

Do zvedací střechy se vejde dvojlůžko o rozměrech 200 x 130 centimetrů. Součástí výbavy je také vnitřní osvětlení a zásuvky pro dobíjení elektroniky. Patentovaný systém ventilace by měl zajistit klima a teplotu co nejpodobnější tomu v obytném vozidle. Do střechy je možné nainstalovat střešní okno.

Stanová látka je odnímatelná a pratelná. Může být zvenčí doplněna o voděodolnou izolační vrstvu nebo o vnitřní tepelnou izolaci.

Hmotnost střechy Lippert Vela je 100 kg.

Text: Jan Bordovský, Foto: Lippert

Další nové články