Obytné vozy Etrusco nově v České republice

-

Obytné automobily značky Etrusco, nejmladšího přírůstku skupiny Erwin Hymer Group, se dostávají také na český trh. Na letošním veletrhu For Caravan v Praze ji slavnostně poprvé představil její prodejce, firma Blue Rent.

Etrusco bylo uvedeno na trh teprve v roce 2016, jedná se proto o jednu z nejmladších značek obytných vozidel vůbec. Vývoj vozidel Etrusco částečně kopíruje současný trend, kdy tradiční výrobci přichází s nabídkou levnějších modelů nabízených pod samostatnou značkou, Etrusco však nemíří úplně nejníže – zaměřuje se na dobrý poměr ceny a kvality a dobrou základní výbavu.

I přes velmi jednoduchý, moderní a čistě funkční design vozy působí útulným dojmem.

Hlavním sloganem firmy je „Design v pohybu“, pod kterým si můžete představit prakticky cokoli. V praxi to znamená používání moderních materiálů při výrobě, inteligentní detaily v interiéru, prakticky zaměřené půdorysy a moderní, čistý a funkční design založený na aktuálních trendech v bydlení.

Interiér je zaměřený na praktické používání.

Obytné automobily Etrusco se vyrábí v jedné z nejmodernějších továren v Evropě, která byla otevřena téměř přesně před třemi lety nedaleko Florencie. Má kapacitu až devět tisíc obytných automobilů ročně a Erwin Hymer Group zde vyrábí podle potřeby několik dalších značek, a to i svých nejprestižnějších. Etrusco tak slibuje německou kvalitu výroby spojenou s italskou vášní pro design.

Česká premiéra na veletrhu For Caravan 2019.

Etrusco má v současné době v nabídce tři integrované modely s délkami 6,98 a 7,41 metru, všechny čtyřmístné (páté místo na spaní vždy za příplatek) a s hmotností do 3,5 tuny. Všechny půdorysy mají oddělenou sprchovou kabinu a vzadu buď francouzské, nebo dvě podélná lůžka. Ve výrobním programu je také jedna šestimístná alkovna s délkou 7,25 metru a hmotností do 3,5 tuny. Nejširší je pak nabídka v nejprodávanějším segmentu polointegrovaných vozů, kde najdeme osm variant s délkami od 5,95 do 7,40 metru. Všechny jsou opět v kategorii do 3,5 tuny (na přání do 3,85 t) a nabízí vzadu příčná, samostatná podélná i francouzská lůžka.

Všechny vozy z nabídky Etrusco jsou stavěny na podvozku Fiatu Ducato. Ceny polointegrovaných vozů začínají na částce kolem 1 100 000 Kč, u integrovaných modelů pak na částce asi 1 440 000 Kč.

Více informací o obytných automobilech Etrusco najdete na www.bluerent.cz.

Text: Jan Bordovský, Foto: autor a Etrusco

Další nové články