PŘEDSTAVUJEME: Obytná vestavba Bürstner Campeo 4×4 sází na Dangel

-

Obytná vestavba Bürstner Campeo 4×4 má našlápnuto k tomu, stát se hitem mezi továrními kompaktními auty pro dobrodružné cestovatele. Vypadá skvěle, nabízí dobrou výbavu a osvědčený pohon všech kol od francouzského Dangelu. Vše navíc za zajímavou cenu.

Bürstner loni rozjel doslova vestavbovou ofenzívu. Žádný výrobce si dnes nemůže rychle rostoucí trh s obytnými dodávkami nechat utéct, a tak se tento tradiční německý výrobce z koncernu Hymer pustil do řady nových zajímavých modelů.

Nabídka pohonu 4×4 je u obytných dodávek stále velmi malá, a jedinou cestou, jak udělat čtyřkolku z tria dodávek Ducato/Jumper/Partner je osvědčený profesionál – francouzská firma Dangel. Na tu se obrátil i Bürstner při stavbě modelu Campeo 4×4. Ostatně, obě firmy sídlí necelých sto kilometrů od sebe.

Bürstner Campeo 4×4 jezdí na základu zvýšeného Citroenu Jumper. Vůz má délku jen 5,41 metru a spaní vzadu napříč. To poskytuje dostatečně dlouhá lůžka (197 x 130 cm) a navíc umožňuje mnohem lépe využít vnitřní prostor.

Vůz má standardně poháněná přední kola, jakmile však elektronika zaznamená jejich protáčení, viskózní spojka automaticky zapojí zadní nápravu. Ideální řešení, které šetří provozní náklady na silnici, ale zároveň hodně pomůže na mokré trávě a rozbahněných polních cestách.

Off-road paket dodá více schopností

Do žádného velkého terénu to není, ale kdybyste měli dobrodružnější povahu, můžete si přikoupit volitelný Off-road paket, který za cenu cca 131 000 Kč přidá o 20 milimetrů vyšší světlou výšku, rozšířené lemy blatníků, terénní A/T pneumatiky, ochranu podvozku a především uzávěrku zadního diferenciálu.

Zbytek vozu je jinak známý model Campeo C 540, který na trhu sbírá velmi dobrá hodnocení. Jeho výhodou je možnost rozšíření o zvedací střechu (za příplatek pouhých 26 000 korun), která nabídne další dvě místa ke spaní. Krátká dodávka tak ubytuje podle potřeby 2-5 osob.

Vše potřebné na krátkém základu

Campeo má velmi chytře řešený interiér, kterému pomáhají již zmíněná příčná lůžka. Do vozu se tak vešlo velké množství úložných skříněk i samostatný koupelnový blok se sprchou.

Kuchyňka je vestavbová klasika pro základní vaření, osazena dnes moderní chladničkou umístěnou směrem do bočních posuvných dveří, takže se při sezení venku můžete lehce natáhnout pro pivo. Dvoumístná lavice nabízí uchycení Isofix pro dětské sedačky, z druhé strany rozkládacího jídelního stolku sedí pasažéři na otočných pilotních sedadlech.

Z další výbavy můžeme zmínit ještě nádrž na čistou vodu o objemu 100 litrů, odpadní nádrž na 65 litrů, doložnost cca 700 kg, topení s bojlerem Truma Combi 4 (dvě plynové lahve) a základní AGM baterii 95 Ah.

Základní cena modelu Bürstner Campeo 4×4 je cca 1 370 000 Kč vč. DPH. I s off-road paketem a střešním lůžkem se dostaneme na cenu kolem 1 527 000 Kč, což vůbec není špatné.

Více informací o modelu najdete například na webu výrobce:
https://www.buerstner.com/de/wohnvans/campeo-4×4/

Text: Jan Bordovský, Foto: Bürstner

Další nové články