Rapido 8096DF – K oslavě jubilea

-

Rapido slaví 55. výročí od svého založení a k tomuto pěknému jubileu si připravilo několik speciálních modelů. Velmi zajímavým a atraktivním kouskem je integrovaný vůz 8096DF.

Ostřílení karavanisté jistě znají legendární karavan Rapido Matic, který je dnes ještě často k vidění v evropských kempech. Je lehký, utáhne jej i malé osobní auto, rychle se rozloží a nabídne komfortní pobyt. Ale to je už historie. Dnešní karavanista je tvor zhýčkaný a náročný.

I Rapido proto muselo svou paletu modelů přizpůsobit poptávce. A ta je jasná – polointegrované a integrované automobily s veškerým komfortem drtivě vedou.

Výroční model 8096DF je luxusním vozem – na délce 7,49 metru nabízí velkou manželskou postel vzadu a před ložnicí po obou stranách koupelnu, kterou lze dvěma dveřmi propojit a oddělit od zbytku obývacího prostoru. Vznikne tak velmi pohodlné místo pro hygienu. Menší rohová kuchyňka naproti vstupu nabízí všechny základní funkce, hlavní pozornost však vpředu přitahuje prostorná sedací sestava po obou stranách, rozšířená o přední otočná křesla. Celkem tak pohodlně pojme až šest lidí. Nad kabinou je spouštěcí lůžko, takže se ve vozidle vyspí čtyřčlenná posádka.

Vůz má dvojitou podlahu, elektricky výškově nastavitelné zadní lůžko, LED osvětlení a velmi příjemný design nábytku s hranami z pravého dřeva. Sklopený stůl umožňuje velmi pohodlný průchod do kabiny řidiče, sedací sestava pak po snadné přestavbě umí nabídnout dvě místa s pásy – každé na jedné straně, což je pro cestující mnohem pohodlnější než u běžného provedení.

Rapido 8096DF nabízí mimo povedeného vzhledu a velmi komfortní výbavy některá opravdu praktická a v praxi velmi užitečná řešení, která ještě zpříjemňují každodenní pobyt na cestách. Vůz na podvozku Fiatu Ducato vychází v základní ceně na přibližně 2 130 000 Kč.

Další nové články