Adria Active – každý den aktivně

-

S modelem Active se výrobce Adria obrací na cestovatele, kteří svůj volný čas využívají naplno.

Jde to jako po másle. S touto malou obratnou dodávkou zaparkujete bez problémů i na tom posledním volném místě, takže si jen stačí vybrat pěknou lokalitu na noc. Několika málo pohyby odjistíte výsuvnou střechu, abyste se ve vozidle mohli volně a vzpřímeně procházet. A je to – končí pracovní den a začíná volný čas!

Když se vysune zvedací střecha, je uvnitř dost místa ke stání.

Renault Trafic se zvedací střechou slovinský výrobce Adria již ve své nabídce dříve měl, tehdy po názvem Three Way Space. Novější model Active na něj navazuje a přináší vedle modernějšího vozidla i vylepšení v interiéru.

Pouze 4,99 metru dlouhý vůz poskytuje ve svém překvapivě velkém vnitřním prostoru spaní pro čtyři osoby. Dvě z nich spí na lůžku s matrací, které se spouští ze zvedací střechy. Další dvě osoby mají pohodlné místo ke spánku pod nimi, toto lůžko se dá snadno vytvořit z přesunutelné sedačky a dalších za ní nasazovaných dílů.

Kuchyňka splňuje všechny základní požadavky.

V praxi je ale Active vhodnější jen pro dvě osoby, užijete si v něm více místa i méně stresu s přesouváním zavazadel při rozkládání spodního lůžka. Ideálními obyvateli je dvojice, která se na víkend ráda vydává třeba na hory a ke svým aktivitám potřebuje vhodný dopravní prostředek se zázemím. Na přání lze vůz doplnit nezávislým topením Webasto a používat jej i mimo hlavní sezónu.

Adria dodává tento vůz s naftovým motorem o výkonu 120, 125 nebo 145 koní, již v provedení Euro 6, tedy s doléváním přísady Ad-Blue. Zákazníci si mohou vybírat ze šesti různých barev karoserie, uvnitř mají všechny modely jednotný světlý titanový odstín.

Ve vozidle se vyspí až čtyři osoby.

Kuchyň je vybavena plynovým sporákem se dvěma hořáky na tmavě tónované skleněné desce. Do ní je vsazen rovněž dřez z nerezové oceli k mytí nádobí. Potraviny je možné umístit do kompresorové chladničky s objemem šestatřicet litrů.

Přenosné WC Porta Potti se vejde přesně do prostoru pod dřezem, vzadu se dá připojit venkovní sprcha. Vůz by měl v základní verzi stát 44 499 eur, tedy asi 1 210 000 korun.

Další nové články

Instagram - Aktuálně u nás