Vestavby DREAMER – Pro sportovce i rodiny

-

Kompaktní a slušně zpracované vozy za dostupnou cenu – to je hlavní filozofie značky obytných vestaveb Dreamer patřících do velké francouzské skupiny Rapido. Ta chce tímto zúročit své dosavadní zkušenosti s výrobou vestaveb a nabízí v tomto segmentu celé portfolio modelů.

Rapido vyrábí obytná vozidla ve Francii již přes padesát let a se všemi svými značkami patří mezi jednoho z největších světových hráčů na karavanovém trhu. I proto věří, že každému modelu nového Dreameru dokáže vdechnout inovativní půdorys s co nejlepší optimalizací místa, a zároveň dělat tato vozidla maximálně konkurenceschopná cenou i kvalitou zpracování.

Hlavní důraz klade Dreamer na moderní současný design interiéru, co nejlepší využití úložných prostor a vysokou modularitu vozidel. Zároveň s tím však prezentuje také vysokou kvalitu zpracování – všechna vozidla jsou navíc izolována novým materiálem XHP (Xtreme Hybrid Protect) na bázi polyuretanu, který lepením na karoserii eliminuje tepelné mosty. Izolaci podlahy zajišťuje 25 mm silná vrstva pěny styrofoam. Stěny jsou obloženy tvarovanými plastovými díly, kuchyně používá odolné laminované povrchy a prostor vstupních dveří chrání přídavné těsnění.

Největší model značky pojme čtyřčlennou rodinu.

Dreamer má v nabídce dvě modelové řady – Fun a Select. Ta první obsahuje celkem pět modelů, všechny postavené na osvědčeném Fiatu Ducato. Modely D42 a D43 mají délku 5,40, verze D53, D55 a D58 pak délku 5,99 metru, všechny s výškou 2,56 metru. Nabízí čtyři místa k jízdě a 2-4 lůžka k přespání. Od sebe se liší zejména uspořádáním interiéru – k dispozici jsou vždy vzadu podélná, příčná nebo oddělená lůžka. Zbylé uspořádání je již tradiční – prostoru dominuje čtyřmístná sedací souprava s jídelním stolem a kuchyňský blok u posuvných dveří.

Řada Dreamer Select je o poznání pestřejší. Zahrnuje rovněž pět modelů, a to od délky 4,99 do délky 6,36 metru. Vůz Mirande S stojí na Renaultu Trafic se zvedací střechou, v níž v noci vzniká lůžko – to tedy neokupuje „spodní patro“ interiéru.

Model Dreamer Capland na Fordu Transit Custom.

Podobný je model Capland, avšak tentokrát v prodlouženém Fordu Transit Custom, který nemá přední otočná sedadla, přesto nabízí menší čtyřmístnou sedací sestavu.

Prostornější modely D55 a D68 jsou vestavěny do Fiatu Ducato a liší se v podobě lůžek – mají buď příčné dvojlůžko, nebo dvě podélná samostatná.

Alternativou pro velké rodinné alkovny je pak model Family Select, který má dvoulůžko ve zvýšené laminátové střeše a dvě palandy zcela vzadu, takže pojme na noc pohodlně čtyři osoby. Značka Dreamer má tedy letos v nabídce celkem deset různorodých modelů, s nimiž dokáže uspokojit potřeby velmi širokého spektra uživatelů – ať již cestovatelským párům, menším rodinám či aktivním sportovcům.

Další nové články


Nejčtenější články

První LED žárovky H7 dostaly homologaci – můžete je vyměnit i u staršího auta

Výrobce žárovek Osram získal homologaci pro LED žárovky typu H7 pro potkávací a dálková světla osobních a užitkových automobilů. Jedná se o první homologovanou...

Fiat Ducato – rozměry a hmotnosti variant

Fiat Ducato 30, 33, 35, 36,5 nebo 42,5. L nebo H. Light, Heavy nebo Maxi. Fiat posílá model Ducato do světa, v tolika různých verzích,...

Poruchy AdBlue a DPF filtru: Drahá sranda, která čeká i na vás

Zkontrolujte systém AdBlue: za 351 km nebude možné nastartovat. Hláška, kterou ve svém obytném autě rozhodně vidět nechcete. Jenže dříve nebo později uvidíte, a...

TECHNIKA: Dodávku otevřete šroubovákem za pár sekund. Jak se tomu bránit?

Plochým šroubovákem se do Fiatu Ducato dostanete za několik vteřin. Poškození je přitom tak malé, že si jej vůbec nemusíte všimnout. U Fordu Transit...

Jde to i bez chemie. Spalovací WC po vás nechá jen popel.

WC chemie do mobilních toalet je jednou z nejprodávanějších položek v celém karavaningovém světě. Také dotazů na "záchodová" témata je plný internet. Která je...