Nissan e-NV200 – elektrická dodávka pro zimní camping

-

Karavaningem se v současné době prolínají tři dlouhodobé trendy – růst obliby kompaktních obytných dodávek, zimní kemping a koketování s elektrickým pohonem. Nissan všechno spojil do jednoho vozu – konceptu e-NV200 Winter Camper.

„Co největší dobrodružství s co nejmenším dopadem na životní prostředí.“ Tímto heslem se řídil Nissan při konstrukci tohoto vozu. Elektrický pohon dodávky NV200 přitom není nic abstraktního, vůz se dá takto běžně objednat například ve Španělsku v užitkové i osobní verzi.

Obytný koncept má na střeše solární panely pro dobíjení palubní baterie, obytný prostor obsahuje malou kuchyňku s vařičem, sklopný stolek, chladničku, lůžka ve zvedací střeše a izolační skla v oknech. Zadní dveře mají také nosič na kola či lyže. Kratším výletům do přírody a za sportem tak nic nechybí.

Pohyb mimo běžné silnice má usnadnit sada off-road pneumatik a vyšší světlá výška. Akčnímu vzhledu pak má pomoci ocelový přední rám s dvěma LED reflektory.

Nissan e-NV200 Evalia je poměrně úspěšná městská elektrická dodávka – nabízí dojezd až 301 km (WLTP) a v osobní verzi až 7 míst k sezení.