NOVINKY: Hymer uvádí modely CrossOver s pohonem 4×4

-

Obytné automobily s příplatkovým pohonem všech kol již Hymer nabízí několik let. Protože však poptávka po nich stoupá, rozhodl se dva oblíbené modely zařadit do standardní nabídky jako edici CrossOver. Oba na podvozku Mercedesu Sprinter.

Jedním z nich je polointegrovaný Hymer ML-T 570, druhým obytná dodávka Hymer Grand Canyon S. Vozy mají bohatou základní výbavu, pohon 4×4, vyšší světlou výšku a terénní pneumatiky jako standard. Uvnitř je to pak čistokrevný Hymer.

Oba vozy mají podtrhnout dobrodružství, které vás při cestování čeká, a umožnit vám kempovat v divoké přírodě daleko od lidí a autokempů.

Atraktivní design i lehká off-road výbava

Vozy mají velmi atraktivní vnější vzhled, který umocňují také světelné LED lišty na střeše, rezervní kolo na zadní stěně a střešní ližiny s žebříkem (u modelu ML-T). CrossOver přináší také o devět centimetrů vyšší světlou výšku a redukci, se kterou lépe zvládnete prudká stoupání i sjezdy. Terénní schopnosti ještě vylepšuje inteligentní trakční systém 4ETS.

Uvnitř najdete pod stropními skříňkami praktické sítě na další lehké věci, ve výbavě nechybí ani skládací rýč či sekera. Určitě se budou hodit – jak říkají zkušení cestovatelé „Se 4×4 dojedete dál a zapadnete hlouběji“.

Základem je soběstačnost

Hymer tvrdí, že oba vozy vydrží při běžné spotřebě a možnostem nabíjení baterií celoročně fungovat až deset dní zcela soběstačně.

Hymer ML-T 570 CrossOver

Polointerovaný vůz s podvozek Mercedesu Sprinter navzdory svým terénním úpravám nedělá interiéru žádné kompromisy. Zadní podélná lůžka lze spojit do velkého letiště, přičemž nabízí kvalitní rošt z talířových pružin. Prostornější kuchyňka nabízí chladničku o objemu 152 litrů a je propojena s obytnou částí, které vévodí sedací sestava tvaru L. Vpředu lze přídavným čalouněním vytvořit další nouzové místo na spaní.

Naftové topení o výkonu 6 kW je doplněno o výškovou sadu, takže funguje i ve výškách nad 1 500 metrů. Elektřinu dodávají dvě LiFePO4 baterie s měničem, o jejich dobíjení se pak starají solární panely o výkonu 2×90 W.

Hymer Grand Canyon S CrossOver

Obytná vestavba nabízí spaní pro dvě osoby na kvalitních matracích ze studené pěny, uložených na lamelových roštech. Pokud byste potřebovali uložit více cestovatelů, lze si u tohoto vozu objednat zvedací střechu s dalšími dvěma místy ke spaní.

V kuchyni na vás čeká chladnička s mrazákem (celkem 90 litrů) a výsuvná pracovní deska. Topení a další prvky výbavy jsou shodné v modelem ML-T, nechybí tedy naftové topení (6 kW), LiFePO4 baterie ani solární panely 2×90 W.

Modely CrossOver lze objednávat u všech prodejců značky Hymer, v České republice tedy například u firmy Caravan Metropol v Praze.

Další nové články

Instagram - Aktuálně u nás