PŘEDSTAVUJEME: Bürstner Lounge jako koncept malého vozu s výsuvnou bočnicí

-

Cestuj v malém, žij ve velkém – to je heslo, podle kterého výrobce obytných vozů Bürstner pro letošní veletrh Caravan Salon v Düsseldorfu připravil hned několik modelů. Tím nejzajímavějším je koncept polointegrovaného vozu s výsuvnou bočnicí na základě modelu Lyseo TD.

Obytné auto pro dva, které nabízí kompaktní rozměry pro pohodlnou jízdu, a zároveň dostatek prostoru pro ničím nerušené bydlení na cestách.

Burstner Lounge

Výsuvné bočnice nejsou v karavaningu žádnou novinkou, známe je třeba z velkých obytných autobusů, ale používá jej například i Adria pro prodloužení zadního lůžka. Bürstner to nyní poprvé zkouší u malého vozu za účelem nabídnutí co největšího prostoru kolem sedací sestavy a jídelního stolu.

To ale není hlavní inovací tohoto modelu! Nově řešená sedačka je zároveň rozkládacím lůžkem a stůl je odnímatelný. Snadno tedy z jídelny vytvoříte plnohodnotnou ložnici. Za designově jednoduchou skříňkou najdete i elektricky výsuvnou televizi, takže budete mít v posteli komfort opravdu jako doma.

Velmi čistě zařízený světlý interiér připomíná skandinávský nábytek, styl použitých lampiček alespoň vzhledově opravdu navozuje „teplo domova“. Výsuvná část bočnice je vyrobena z nafukovací textilie s vnitřní nosnou a izolační strukturou (o této technologii jsme psali ZDE), takže je výborně tepelně izolovaná, stejně jako dvojitá podlaha s úložným prostorem.

Na délce 5,99 metru se samozřejmě našlo místo i na klasickou kuchyň ve tvaru L. Toaleta se samostatnou sprchou je v tomto vozidle zcela vzadu napříč a k dispozici je i menší, ale vysoká garáž přístupná zvenčí.

Text: Jan Bordovský, Foto: Bürstner

Další nové články