PŘEDSTAVUJEME: Italský Giottiline a nové modely na Fordu Transit pro sezónu 2024

-

Italský výrobce Giottiline si pro sezónu 2024 připravil dva nové zajímavé modely. Polointegrovaná Siena 386 má rodinný půdorys s palandami, obytná vestavba Giottivan FT60 zase oblíbenou šestimetrovou délku. Oba jezdí na podvozku Ford Transit a slibují dobrou výbavu.

Polointegrovaný Giottiline Siena 386 cílí na rodiny a není se čemu divit. Na půdorysu o délce 6,99 a šířce 2,32 metru dokáže nabídnout až šest míst ke spaní. Dva cestující najdou místo na zadních palandách, které jsou s rozměry 219 x 91 cm vhodné i pro urostlejší dospělé. Další dvě místa nabídne spouštěcí lůžko (192 x 149 cm) nad sedací sestavou – ta je rozkládací s dalšími dvěma provizorními místy. Spodní zadní palanda je výklopná, pod ní pak může vzniknout garáž s výškou 139 centimetrů.

Srdcem vozu této nejprodávanější modelové řady je velký jídelní stůl a proti sobě uspořádané sedačky, což je aktuálně velmi rozšířený trend. Rovný kuchyňský blok na straně spolujezdce nabízí mnoho úložného místa. Koupelna je vybavena otočným záchodem, samostatnou sprchovou vaničkou a velkým zrcadlem.

Ostře řezané rysy Fordu a litá kola vozu sluší, Siena 386 stejně jako všechny ostatní modely na Fordu Transit přichází na trh ve vyšší výbavě Premiere, která obsahuje mimo jiné i silnější motor s výkonem 170 koní. Cena se v Česku pohybuje okolo 1 700 000 Kč.

Obytná vestavba Giottivan do šesti metrů na Fordu Transit

Další letošní novinkou výrobce Giottiline je obytná vestavba Giottivan 60FT, která je vestavěna do Fordu Transit a má celkovou délku 598 cm.

Půdorys je pro tento segment typický – zadní část obsahuje příčné lůžko (192 x 140 cm), vůz má čtyři místa k sezení a nouzové jedno lůžko (176 x 73 cm) přestavitelné z přední sedací sestavy.

Kuchyňský blok je u posuvných dveří, nabízí dvouplotýnkový vařič a kompresorovou chladničku. Světlý interiér působí vzdušným dojmem, k dispozici je i promyšlená koupelna s překlápěcí stěnou, která vytvoří dobře využitelný sprchový kout.

Vy výbavové verzi Premiere Edition a s automatickou převodovkou vůz stojí přibližně 1 510 000 Kč.

Giottiline láká zákazníky na kvalitní tepelnou izolaci, rámová okna Seitz, volitelnou barvu karoserie či vysokou doložnost přes 700 kilogramů.

Text: Jan Bordovský, Foto: Giottiline

Další nové články


Nejčtenější články

První LED žárovky H7 dostaly homologaci – můžete je vyměnit i u staršího auta

Výrobce žárovek Osram získal homologaci pro LED žárovky typu H7 pro potkávací a dálková světla osobních a užitkových automobilů. Jedná se o první homologovanou...

Fiat Ducato – rozměry a hmotnosti variant

Fiat Ducato 30, 33, 35, 36,5 nebo 42,5. L nebo H. Light, Heavy nebo Maxi. Fiat posílá model Ducato do světa, v tolika různých verzích,...

Poruchy AdBlue a DPF filtru: Drahá sranda, která čeká i na vás

Zkontrolujte systém AdBlue: za 351 km nebude možné nastartovat. Hláška, kterou ve svém obytném autě rozhodně vidět nechcete. Jenže dříve nebo později uvidíte, a...

TECHNIKA: Dodávku otevřete šroubovákem za pár sekund. Jak se tomu bránit?

Plochým šroubovákem se do Fiatu Ducato dostanete za několik vteřin. Poškození je přitom tak malé, že si jej vůbec nemusíte všimnout. U Fordu Transit...

Jde to i bez chemie. Spalovací WC po vás nechá jen popel.

WC chemie do mobilních toalet je jednou z nejprodávanějších položek v celém karavaningovém světě. Také dotazů na "záchodová" témata je plný internet. Která je...