PŘEDSTAVUJEME: Kempingový minivan Ahorn Camp Van City

-

Značka Ahorn z německého Speyeru obohacuje oblíbený segment obytných dodávek „pro každý den“ o svůj model postavený na Renaultu Trafic. Jak si vede univerzální druhé auto do rodiny?

Malé kompaktní dodávky s kempingovou úpravou jsou čím dál oblíbenější a v rodinách nachází uplatnění jako druhá auta s velkou univerzálností využití. Ahorn Van City pro denní provoz nabízí výhodu pěti míst k sezení, délky jen 4,99 metru a výšky 2,03 metru, díky čemuž se vejde do běžných parkovacích míst i většiny podzemních garáží.

Vůz je ve své kempingové úpravě ideální pro dvě osoby, ale vejde se i čtyřčlenná rodina s menšími dětmi. Spodní sedací lavice, která po sklopení promění zadní část vozu v lůžko, je posuvná v rozmezí 95 cm. Podle potřeby tak můžete buď lavici posunout vpřed a zvětšit prostor pro zavazadla, nebo dozadu, čímž zvětšíte nabídku obytného prostoru.

V opěradle sedací lavice je zezadu uložen vyndávací stůl s rozměrem desky 130 x 50 centimetrů. Pro dvoučlennou posádku je více než prostorný, uchycení během přepravy by ale chtělo vylepšit.

Rozvržení obytné vestavby nijak nevybočuje z desetiletí zažitého standardu. Celá sestava se nachází podél boční stěny vozu za sedadlem řidiče. Designově jednoduchá bílo-šedá vestavba začíná tradičně kuchyňkou se sporákem o rozměru 38 x 35 cm, který je schovaný pod skleněným krytem a nabízí dva hořáky s elektrickým zapalováním. Na něj směrem dopředu navazuje rovněž zakrytý nerezový drez o rozměru 32 x 32 cm se sklopnou vodovodní baterií. Skleněné kryty zde samozřejmě působí jako součást pracovní plochy. Okno u kuchyňského bloku je posuvné, díky čemuž můžete při vaření efektivně větrat.

Ve spodní části kuchyňky je integrovaná velikostně zcela dostačující kompresorová chladnička o objemu 41 litrů, vedle ní pak našel místo velký šuplík na příbory a pod ním skříňky na nádobí a potraviny či přihrádka pro nástavbovou baterii a tříkilovou lahev s plynem. Ta vám i při intenzivním vaření vydrží několik sezón.

Ve voze najdeme i slušný počet elektrických přípojek, a to celkem 4 x USB, 2 x 12 V a 2 x 230 V. Jedná se však o příplatkovou výbavu, kterou rozhodně doporučujeme.

O hygienu se postará nádrž na čistou vodu s objemem 55 litrů, odpadní nádrž pojme 43 litrů a může být za příplatek vyhřívaná. Na přání je také možné dozadu nainstalovat venkovní sprchu. Naftové topení je rovněž za příplatek.

Hlavní úložný prostor pro oblečení a osobní předměty zajišťuje velká skříňka s výškou 140, délkou 95 a hloubkou 35 centimetrů. Její využití hodně zlepšuje zásuvka i zavírání skříněk pomocí lamelových roletek. Další praktický úložný prostor pro menší zavazadla, která chcete mít snadno po ruce, pak najdeme pod výklopnou sedací lavicí.

Spaní ve vozidle je velmi pohodlné – a to především ve vzdušné zvedací střeše. Dobrá matrace, dostatek prostoru a velká boční uzavíratelná okna dělají z horní „ložnice“ příjemné místo. Lůžko má rozměry 186 x 132 cm a využití najde od jara do podzimu.

Spodní rozkládací lavice není primárním lůžkem, ale vyspat se na ní dá celkem dobře, výhodou je velmi snadné rozložení, které zvládne jeden člověk. Rozměrově je právě pro děti naprosto ideální, a to s délkou 2,02 a šířkou 1,26 metru.

Závěrem

Ahorn Camp Van City je v souhrnu velmi povedený rodinný vůz nejen na dlouhé cesty, který dobře poslouží i jako kompaktní obytná dodávka. Renault Trafic je za jízdy úsporný, tichý a komfortní, velmi pohodlná je zadní lavice i střešní lůžko a na spodní přistýlku se bez problémů vejdou i dvě děti. Větší komfort ale vůz nabídne dvoučlenné posádce, které bychom doporučili přikoupit klimatizaci kabiny a nezávislé topení. Výhodou je nízká základní cena, která se však odráží v chudší sériové výbavě, a to především v kabině řidiče.

Technické údaje

Základní vozidlo: Renault Trafic, turbodiesel o výkonu 120 k, šestistupňová manuální převodovka, emisní norma Euro 6d s AdBlue

Rozměry (d x š x v): 499 x 196 x 203 cm, vnitřní výška ke stání 210 cm (se zvednutou střechou)

Nádrže: čistá voda 55 l, odpadní voda 43 l, plyn 1 x 2,7 kg, kompresorová chladnička 41 l, nafta 80 l, AdBlue 20 l

Lůžka: střešní lůžko 186 x 131 cm, rozkládací lavice 202 x 126 cm

Příplatková výbava (výběr): Renault Chassis Pack (airbag spolujezdce, elektr. okna a zrcátka, loketní opěrky, tempomat, rádio s Bluetooth a MP3) za 76 500,- Kč, klimatizace kabiny za 49 900,- Kč, motor 125 kW (170 k) za 63 200,- Kč, vyhřívání odpadní nádrže za 15 000,- Kč, venkovní sprcha za 15 000,- Kč, DC-DC nabíječka za 22 000,- Kč

Základní cena modelu: cca 1 090 000 Kč*
(* včetně DPH, orientační cena podle aktuálního kurzu Kč/EUR)

Informace na stránkách výrobce:
www.ahorn-camp.de

Text: Jan Bordovský, Foto: Ahorn

Další nové články


Nejčtenější články

První LED žárovky H7 dostaly homologaci – můžete je vyměnit i u staršího auta

Výrobce žárovek Osram získal homologaci pro LED žárovky typu H7 pro potkávací a dálková světla osobních a užitkových automobilů. Jedná se o první homologovanou...

Fiat Ducato – rozměry a hmotnosti variant

Fiat Ducato 30, 33, 35, 36,5 nebo 42,5. L nebo H. Light, Heavy nebo Maxi. Fiat posílá model Ducato do světa, v tolika různých verzích,...

Poruchy AdBlue a DPF filtru: Drahá sranda, která čeká i na vás

Zkontrolujte systém AdBlue: za 351 km nebude možné nastartovat. Hláška, kterou ve svém obytném autě rozhodně vidět nechcete. Jenže dříve nebo později uvidíte, a...

TECHNIKA: Dodávku otevřete šroubovákem za pár sekund. Jak se tomu bránit?

Plochým šroubovákem se do Fiatu Ducato dostanete za několik vteřin. Poškození je přitom tak malé, že si jej vůbec nemusíte všimnout. U Fordu Transit...

Jde to i bez chemie. Spalovací WC po vás nechá jen popel.

WC chemie do mobilních toalet je jednou z nejprodávanějších položek v celém karavaningovém světě. Také dotazů na "záchodová" témata je plný internet. Která je...