Vansafe spustil pojištění pro majitele obytných aut a karavanů

-

Pojištění pro obytné auto má svá specifika a je nutné si u něj ohlídat řadu detailů. S novinkou na míru karavanistům teď přišla pojišťovací platforma Vansafe, která se cestování obytnými auty dlouhodobě věnuje.

Tým Vansafe se pojištěním zabývá mnoho let, stojí také za úspěšnými produkty pro jachtaře a půjčovny obytných aut a jejich klienty.  S partnerem v podobě pojišťovny Allianz teď vytvořil komplexní pojištění ušité na míru vlastníkům obytných vozidel.

Variabilita pojištění

Majitelé obytných aut tu najdou pojištění všech možných rizik, která na cestách hrozí. Sjednat si můžete cokoliv z komplexního balíčku – celoroční povinné ručení, havarijní pojištění, asistenční službu nebo připojištění skel včetně střešních oken, připojištění zavazadel či úrazové pojištění.

Pokud jste majitelem nového obytného auta nebo karavanu, potěší vás připojištění GAP, kdy za zničené nebo ukradené vozidlo dostanete částku, za kterou jste ho pořídili.

Zákazník si ale může vybrat i krátkodobé havarijní pojištění a připojistit se třeba jen na dovolenou.

Jednoduše a online

Pojištění si sami seskládáte jako stavebnici přímo na webových stránkách. Všechny informace jsou dostupné online, případně přímo v konfigurátoru, který je intuitivní a přehledný. Nemusíte tedy nikam chodit ani telefonovat. Veškeré dokumenty přijdou e-mailem – některé ihned, jiné po zpracování zpravidla nejpozději druhý den. Platba probíhá rovněž online.

Pokryje i půjčování karavanu majitelem (P2P)

V současnosti řada lidí nabízí své obytné vozidlo k tzv. P2P pronájmu na nejrůznějších platformách, které pronájem zprostředkují. Pro tyto zápůjčky by mělo být vždy sjednáno specifické pojištění, protože běžné havarijní pojištění rizika spojená s pronájmem vůbec nekryje.

Ve Vansafe je v nabídce i cenově dostupná krátkodobá varianta havarijního pojištění, kterou můžete uzavřít třeba jen na jeden týden právě v režimu půjčovny. Podobné pojištění na trhu zatím nebylo téměř dostupné nebo je cenově nevýhodné. I u tohoto pojištění si můžete připojistit skla.

Na míru obytným autům

Vansafe vytvořila pojištění přímo pro majitele obytných aut a vyřešila tak řadu rizik a detailů, na které si člověk musel v porovnání s pojištěním osobního auta dávat pozor.

Obytné auto i karavan tak jsou například kryty včetně nadstandardní výbavy (markýza, držáky kol apod.) a pojištění se vztahuje jak na podvozek, tak na samotnou vestavbu. Připojištění skel se vztahuje rovněž na všechna okna včetně střešních.

Havarijní pojištění pak pokrývá všechna rizika, která mohou zaskočit karavanistu na cestách i při parkování.  Pomůže vám s úhradou škod nejen při havárii, odcizení (včetně vloupání) nebo při vandalismu, ale vztahuje se i na nejrůznější živelní události (pád stromu, kroupy, vichřice, požár, povodeň a další). Platí také v případě srážky se zvířetem nebo poškození zaparkovaného vozu zvířetem (např. překousání kabelů hlodavci).

Povinné ručení má dostatečně vysoký limit 150 milionů korun.

Asistence na cestách

K havarijnímu pojištění i povinnému ručení získáte zdarma základní asistenční služby. Řešení potíží spojených s nehodou či poruchou obytného auta může být zejména v zahraničí poměrně nákladné, proto je u Vansafe k dispozici i nadstandardní asistenční služba Plus. Pokud si vyberete nejširší balíček MAXI, máte většinu služeb i v zahraničí úplně bez limitu (odvoz do servisu nebo až domů, náhradní doprava, oprava defektů na místě atd.).

Služba je k dispozici nepřetržitě a postará se o vás při havárii, poruše, poškození živly nebo odcizení obytného auta v ČR i zahraničí. Pomůže také se zařízením odtahu, najde vhodný servis nebo tlumočníka po telefonu.

Když máte sjednané i povinné ručení či havarijní pojištění, limity plnění se u této asistence zvyšují. Nahlášení případně škody je jednoduché a Vansafe slibuje rychlý postup při pojistné události.

Vyladěno pro karavanisty

Do týmu Vansafe patří i zkušení cestovatelé a karavanisté, a na nastavení pojištění je to ve srovnání s běžnou pojistkou osobního auta znát. Příjemným bonusem k pojištění vozu je i cestovní pojištění, které se vztahuje i na věci mimo uzamčené auto na nosiči, například na surfy či kola, a neplatí pro něj výluka nočních krádeží jako u jiných společností. Pokud si auto jen půjčujete, můžete si stejně snadno pojistit i skládanou kauci nebo storno poplatky.

Více informací a nabídku pojištění najdete na www.vansafe.cz.

Autor: Jan Bordovský
ve spolupráci s Vansafe.cz

Další nové články


Nejčtenější články

První LED žárovky H7 dostaly homologaci – můžete je vyměnit i u staršího auta

Výrobce žárovek Osram získal homologaci pro LED žárovky typu H7 pro potkávací a dálková světla osobních a užitkových automobilů. Jedná se o první homologovanou...

Fiat Ducato – rozměry a hmotnosti variant

Fiat Ducato 30, 33, 35, 36,5 nebo 42,5. L nebo H. Light, Heavy nebo Maxi. Fiat posílá model Ducato do světa, v tolika různých verzích,...

Poruchy AdBlue a DPF filtru: Drahá sranda, která čeká i na vás

Zkontrolujte systém AdBlue: za 351 km nebude možné nastartovat. Hláška, kterou ve svém obytném autě rozhodně vidět nechcete. Jenže dříve nebo později uvidíte, a...

TECHNIKA: Dodávku otevřete šroubovákem za pár sekund. Jak se tomu bránit?

Plochým šroubovákem se do Fiatu Ducato dostanete za několik vteřin. Poškození je přitom tak malé, že si jej vůbec nemusíte všimnout. U Fordu Transit...

Jde to i bez chemie. Spalovací WC po vás nechá jen popel.

WC chemie do mobilních toalet je jednou z nejprodávanějších položek v celém karavaningovém světě. Také dotazů na "záchodová" témata je plný internet. Která je...