VW Transporter T7 se poodhalil, premiéra proběhne na jaře

-

Už dva roky uplynuly od doby, kdy Volkswagen představil model Multivan na zcela nové platformě s tím, že užitkový Transporter T7 se oddělí do samostatné vývojové větve. Nyní VW v propagačním videu ukázal více detailů.

Modelová paleta dodávek VW bude od roku 2024 obsahovat osobní Multivan, elektrický ID.Buzz a od jara také Transporter T7 s osobní verzí Caravelle.

Již od představení Multivanu, který se nyní prodává po boku aktuální verze Transporter 6.1, víme, že nový Transporter bude sdílet technologický základ s Fordem Transit Custom. S Fordem již VW spolupracuje například při vývoji pickupů Ranger a Amarok. Nepůjde ale o zcela sesterské modely, jako vidíme například u dodávek Fiat Ducato a spol.

Podle maskovaného prototypu si i nová generace zachovává tradiční rysy aktuálních dodávek VW a bude tedy designově následovat rukopis, jaký výrobce nasadil s modely Multivan T7 a ID.Buzz. Kolik prvků nakonec bude společných s Fordem, teprve uvidíme.

VW T7 bude k dostání s širokou nabídkou motorizací i karosářských verzí. Na fotografiích z oficiální video prezentace je možné vidět siluety osobní i nákladní verze, valníku s dvojkabinou i modelu s vysokou střechou. Zasazením prezentace do přepravních kontejnerů tak VW dává najevo, že s novým Transporterem myslí na profesionální využití. Pod kapotou budou spalovací motory, plug-in hybridy i čistě elektrické verze, což usnadní výběr vhodné varianty podle daného způsobu využití vozu i země, kde bude jezdit.

Do nabídky se později zařadí také osobní verze Caravelle. Rok 2024 bude pro dodávky VW významný, na trh by totiž měly dorazit také nové verze elektromobilu ID.Buzz s delším rozvorem a větší baterií. ID.Buzz Cargo s doložností skoro 640 kg je přitom už nyní zajímavou alternativou pro městkou rozvážku zboží a služeb.

Z oficiálních fotografií interiéru je vidět digitální přístrojový štít a integrovaná velká obrazovka infotainmentu, překvapí ale manuální převodovka, která je u nových vozů čím dál více na ústupu.

Přesné datum uvedení do prodeje zatím VW nesdělil, potvrdil pouze, že to bude během jara 2024.

Pro obytné vestavby nepatří VW Transporter mezi nejrozšířenější podvozky, úspěšně jej ale využívají některé značky pro své kompaktní modely, nejnověji například Knaus u svého zajímavého městského počinu Tourer CUV (o tomto modelu jsme psali ZDE). Velké oblibě se ale VW těší u menších vyjímatelných přestaveb a jako ojetina také u domácích vestaveb.

Text: Jan Bordovský, Foto: autor a VW

Další nové články


Nejčtenější články

První LED žárovky H7 dostaly homologaci – můžete je vyměnit i u staršího auta

Výrobce žárovek Osram získal homologaci pro LED žárovky typu H7 pro potkávací a dálková světla osobních a užitkových automobilů. Jedná se o první homologovanou...

Fiat Ducato – rozměry a hmotnosti variant

Fiat Ducato 30, 33, 35, 36,5 nebo 42,5. L nebo H. Light, Heavy nebo Maxi. Fiat posílá model Ducato do světa, v tolika různých verzích,...

Poruchy AdBlue a DPF filtru: Drahá sranda, která čeká i na vás

Zkontrolujte systém AdBlue: za 351 km nebude možné nastartovat. Hláška, kterou ve svém obytném autě rozhodně vidět nechcete. Jenže dříve nebo později uvidíte, a...

TECHNIKA: Dodávku otevřete šroubovákem za pár sekund. Jak se tomu bránit?

Plochým šroubovákem se do Fiatu Ducato dostanete za několik vteřin. Poškození je přitom tak malé, že si jej vůbec nemusíte všimnout. U Fordu Transit...

Jde to i bez chemie. Spalovací WC po vás nechá jen popel.

WC chemie do mobilních toalet je jednou z nejprodávanějších položek v celém karavaningovém světě. Také dotazů na "záchodová" témata je plný internet. Která je...